Cyber Hosting Nedir

CYBER DÜŞMAN.NET 7/24 ONLİNE

Botnet / DDoS Attack – Norse Live Footage – Nov 29 [1080p]

 

SİBER DOS DDOS Nedir ?

 

DOS-DDOS günümüzde en yaygın olarak telafuz edilen , virus bulastirilmis asker bilgisayarlardan oluşan bir bilgisayar
ordusu tarafindan , hedef web siteye tcp/ip protokolu kullanilarak , web sunucunun kaldiramayacağı ve kapasitesinin

yetmeyeceği derecede istekde ve trafik selinde bulunmasıdır

DDOS saldırılarını ana dallar olarak çeşitlendirirsek ;

SYN

UDP

ICMP

HTTP GET/POST

 

SİBER DOS DDOS BOTNET Saldırıları Niçin Yapılır ?

 

Parasal açıdan gelişen internet çağı beraberinde , küçük ve orta ölçekte webmaster , büyük ölçekte firmalar arası rekabet doğurmuştur.Bu rekabet ile birlikte illegal faaliyetlere bulunan Hacker yada Lamer diye tabir edilen bir takim internet korsanları (internet dünyasinda botnetci” diye daha çok tabir edilen) web sitelerine DDOS saldırıları düzenlemektedir.
DDOS saldırılarının sebeblerini biz 3 ana başlık altında topladık buna göre

1-Herhangi bir kelimede Google , Yahoo gibi arama motorlarına ilk sayfalarda çıkan sitelerin erisimlerini durdurarak onların yer kaybetmesini sağlamak ve kendi web sitesinin değer kazanmasını sağlamaktır.

2-E-ticaret sektöründe çalışan yüksek cirolu şirketler , Google gibi aramotorlarına ürün satışlarında odak kelimelere reklamlar vermektedir , aynı ürün üzerine çalışan rakip firmalar reklam maliyetlerinin yükselmemesi ve cirolarının düşmemesi icin bu tarz servis saldırılarına başvurabilmektedir.

3-Botnetci olarak tabir edilen internet korsanları , e-ticaret şirketlerinden yada yüksek ziyaretcisi olan web sayfalarından link , banner reklam , yada para isteyerek , bir nevi sanal haraca bağlamaya çalışmakta bu doğrultuda saldırılar uygulayabilmektedir.

 

 

SİBER Güvenli Hostingi Nasıl Gerçekleştiriyoruz ?

 

Radore, Sayfa ve Softlayer bünyesinde 10 senedir kendi ozel networkumuz ve DDOS mitigation cihazlarimiz mevcuttur. Toplamda 3 farklı lokasyonda (Amerika – Singapur – Hollanda) , müşterilerimizin seçeceği lokasyona ve aldıgı saldırı büyüklüğüne göre hizmet verebilmekteyiz. Kullandığımız DDOS Mitigation Cihazlari 3 verimerkezimizde ‘de cesitlilik gostermektedir.
Amerika ve Singapur Lokasyonlu Networkumuzde – Cisco Guard

Fransa, Almanya ve Hollanda Lokasyonlu Networkumuzde – Arbor Peak Flow kullanilmaktadir.